3600 Ek Göstergede Kafa Karıştıran Açıklama

3600 Ek Göstergede Kafa Karıştıran Açıklama

Daha önce birçok kez seçim vaatleri arasında yer alan memurlara 3600 ek gösterge konusunda Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’tan kafaları karıştıracak bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partili yetkililer tarafından sıklıkla gündeme getirilen, geçtiğimiz seçim dönemlerinde de seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge konusunda Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın yapmış olduğu son açıklama, Meclis’in açılmasıyla 3600 ek gösterge çalışmalarının başlamasını bekleyen memurları hayal kırıklığına uğrattı.

Bütçede Karşılığı Yok

TBMM’nin açılışında muhabirlerin sorularını yanıtlayan Elitaş 3600 ek gösterge konusunda kendisine yöneltilen soruya bütçede gösterge konusuna bir kaynak ayrılmadığını ifade ederken “Bütçede karşılığı olmayan hiçbir şeyi kanun olarak yapamazsınız. Yapsanız dahi uygulanma imkanı olmaz. Bunun bütçede yer alması gerekir” açıklamalarında bulundu.

3600-ek-gostergecalismasi.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Müjdeyi Vermişti

Geçtiğimiz ay memurlara verilecek zam oranlarıyla ilgili olarak gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tüm memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesinin çözüme kavuşturulacağını ve ek gösterge sorunun kayıt altına alındığını açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Ek Gösterge Bizim Taahhüdümüzdür

Geçtiğimiz günlerde 3600 ek gösterge konusunda bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gelmişti. Bakan Soylu Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Vilayetler Evi'nde düzenlenen Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatı Hizmet İçi Eğitim Semineri Programı'nda 3600 ek gösterge konusuna değinmiş ve 3600 ek gösterge bizim taahhüdümüzdür, bundan herhangi bir şekilde sarfınazar etmemiz mümkün değildir” şeklinde konuşmuştu.

Gözler Meclis’te

Hükümet üyelerinden konuyla ilgili olarak yapılan farklı açıklamalar bir yandan memurları umutlandırırken diğer yandan hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Yapılan tüm açıklamalar ile verilen vaatler ışığında milyonlarca memur TBMM’nin konuyu bir an önce gündeme getirmesini bekliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.