Asgari Ücretin 4250 TL Olacağını Daha Önce Duyurmuştuk

Asgari Ücretin 4250 TL Olacağını Daha Önce Duyurmuştuk

Milyonların merakla beklediği asgari ücret açıklandı. Toplantı öncesinde birçok tahminin yapıldığı asgari ücret miktarında bugün açıklanan rakamı 12 Aralık 2021 Pazar günü sayfamızda sizlerle paylaşmıştık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2022 yılı asgari ücret miktarı 4250 TL oldu. Asgari ücretli 7 milyon çalışan ile dolaylı olarak en az 20 milyon vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücret pazarlıklarında işçi ve işveren kesimi ile birçok ağızdan asgari ücret miktarı hakkında farklı rakamlar telaffuz edilmişti.

Biz de 12 Aralık 2021 Pazar günü yayınlamış olduğumuz haberimizde telaffuz edilen rakamlardan farklı olarak asgari ücretin 4.000 TL’den aşağı olmayacağını ve 4250 TL’yi de geçmeyeceğini belirtmiştik.

2022-asgari-ucret.jpg

İşte o haberimiz:

Haberin Tamamı için Lütfen Tıklayınız.

Asgari Ücret 4.000 - 4.250 TL Arası
Bilindiği üzere geçtiğimiz Perşembe günü TİSK’in ev sahipliğinde yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrasında farklı rakamlar telaffuz edilmişti. İşçi ve İşveren Sendikaları tarafından 3500 ila 4000 TL arasında rakamlar telaffuz edilirken, kulislerde asgari ücretin 4000 TL’nin altına düşmeyeceği, ihtimaller arasında 4250 TL’nin de düşünüldüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.