Emniyet Genel Müdürlüğünden 3 Bin Bekçi Adayı Müjde Bekliyor

Emniyet Genel Müdürlüğünden 3 Bin Bekçi Adayı Müjde Bekliyor

Sağlık Bakanlığının 20 bin personel alımı için yayınlamış olduğu başvuru kılavuzu ile alım sürecini başlatmasının ardından Bekçi adayları da 3 bin alım için müjdeli haberi bekliyor.

Kısa süre önce Emniyet Genel Müdürlüğüne 3 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için kadro ihdasının yapılması atama bekleyen binlerce Bekçi adayını umutlandırmıştı.

Aynı tarihlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bakanlık bünyesine 10 bin Sözleşmeli Sağlık Personeli ve 10 bin Sürekli İşçi alımının kısa süre içerisinde yapılacağını açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı başvuru kılavuzunun yayınlanarak alımın başlaması binlerce sağlıkçıyı sevince boğarken, atama ekleyen binlerce Bekçi adayını da heyecanlandırmış durumda.

Sıra 3 Bin Bekçi Alımında

Son yıllarda Bekçi istihdamında yaşanan artış ve Emniyet Genel Müdürlüğü uhdesine tahsis edilen yeni kadrolarla birlikte Bekçi adayları heyecanlı bekleyişlerini sürdürürken, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kısa süre içerisinde 3 bin Bekçi alımı için ilana çıkılması bekleniyor.

emg-bekci-alimi.jpg

Bekçi Alımında Başvuru İşlemleri Nereden Yapılıyor?

Daha önce yapılan Bekçi alımında adaylar http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını tamamlamışlardı.

Bekçi Alımında Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • En az 167 cm boyunda olmak,
  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak,
  • Başvuru yaptığı İstanbul il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
  • Askerlik ödevini bitirmiş olmak,
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış
  • Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
  • Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm olmamak.

Bekçi Alımında Sınav Süreci

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavı, yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav olmak üzere 4 aşamadan oluşmaktadır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.