Hazine ve Maliye bakanlığı yeni duyuruyu yaptı işçi alınacak

Hazine ve Maliye bakanlığı yeni duyuruyu yaptı işçi alınacak

Başvurular, 4-15 Mart 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra teşkilatında 400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı pozisyonu için sınav düzenleyecektir.

Hazine ve Maliye bakanlığı yeni duyuruyu yaptı işçi alınacak

Sınav, 27 Nisan 2024'te Ankara'da yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Sınav ve başvuru süreciyle ilgili bilgiler Kariyer Kapısı Platformu üzerinden takip edilebilir. Başvuru şartları arasında, 657 sayılı Kanunun genel şartları, 35 yaş altı olma, belirlenen tarihlerde KPSS' den en az 65 puan alma ve ilgili öğrenim düzeyine sahip olma bulunmaktadır.

Başvurular, 4-15 Mart 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapılacak. Başvuru sırasında belirli belgelerin yüklenmesi gerekecek ve başvuru sonuçları platform üzerinden duyurulacak.

Yazılı sınav sonrası en yüksek puanlı adaylardan belirli bir kontenjan kadarı sözlü sınava davet edilecek. Sınavın her iki bölümünden de en az 70 puan almak gerekiyor. Başarılı adaylar, tercih ve puan sıralamasına göre atanacak ve belirlenen ilde en az beş yıl görev yapma zorunluluğu olacak.

Defterdarlık uzman yardımcıları, üç yıllık bir yetiştirme sürecinden geçerek yeterlik sınavı ile uzman kadrosuna atanabilecekler. Adaylar, sınav süreci boyunca geçerli bir kimlik belgesi bulundurmalı ve sınavla ilgili güncel bilgiler için Bakanlık ile iletişimde olmalıdırlar.

04.03.2024

15.03.2024

Başvur

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.