Yurt dışında çalışacak eleman alıyor, kaç kişi hangi pozisyonlara?

Yurt dışında çalışacak eleman alıyor, kaç kişi hangi pozisyonlara?

Bu fırsattan yararlanmak isteyen adayların, üniversitelerin dört yıllık eğitim veren fakültelerinden veya yüksekokullarından mezun olmaları, birim amirlerinden onay almış olmaları.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 16 Ekim 2023 tarihli 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi uyarınca, 2024 yılı için yerbilimleri, madencilik, maden hukuku, maden işletmeciliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği, ve sürdürülebilir madencilik alanlarında lisansüstü eğitim almak üzere bir kişilik özel bir kontenjan ayırdığını duyurdu.

Yurt dışında çalışacak eleman alıyor, kaç kişi hangi pozisyonlara?

Bu fırsattan yararlanmak isteyen adayların, üniversitelerin dört yıllık eğitim veren fakültelerinden veya yüksekokullarından mezun olmaları, birim amirlerinden onay almış olmaları. Daha önce benzer bir eğitim almamış olmaları, son üç yıl içinde disiplin cezası almamış olmaları, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak ve İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde yeterli yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Başvurular, e-Devlet üzerinden "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" veya "Kariyer Kapısı" internet sitesi aracılığıyla 30 Haziran 2024 tarihine kadar yapılabilir.

Aday seçimi, başvuru sayısına ve kurumsal ihtiyaçlara göre ya sınav ya da seçme usulü ile gerçekleştirilecek, ve mülakat tarihleri Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ilan edilecektir. Seçilen adaylar, mesleki bilgi ve genel kültür düzeyleri, temsil kabiliyetleri, özgüven ve ikna yetenekleri, ilgili alandaki bilgi düzeyleri ve kamu diplomasisi konularındaki bilgileri dikkate alınarak değerlendirilecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.