MEB e-Sınav Salon Sayısını 500’e Yükseltiyor

MEB e-Sınav Salon Sayısını 500’e Yükseltiyor

e-sınav merkez sayısının artıracağını açıklayan, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye’de aynı anda en fazla kişinin hizmet alabildiği e-Sınav merkez ağını oluşturmak için harekete geçtiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılın sonunda mevcut e-sınav salonlarına 156 daha eklenerek, ülke genelinde e-sınav salonlarının 500’e çıkacağı belirtildi.

Bilindiği üzere; Bakanlık 2020 yılında 81 il ve 70 ilçede toplam 151 e-Sınav merkezi, 194 sınav salonu vardı. Bu sayı 2021 yılının başında 150 yeni salon daha yapılarak e-Sınav salon sayısı 344'e yükseltildi. Yapılacak olan 156 yeni e-Sınav salonu ile aynı anda 11 bin kişi yararlanabilecek.

Bu sayede Türkiye'de aynı anda en fazla kişinin hizmet alabildiği e-Sınav merkez ağı kurulmuş olacak.

Açık Ortaokul Ve Lise Sınavları e-sınav Merkezinde;

e-sınav merkezlerinde ehliyetten mesleki eğitimde kalfalık ve ustalık sınavlarına, pek çok sayıda sınav yapıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılı itibariyle açık ortaokul ve açık lise sınavları da e-Sınav merkezlerinde yapılması için çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum