Memurlara Ek 1000 Lira Zam Verilmesi İstendi

Memurlara Ek 1000 Lira Zam Verilmesi İstendi

Memurlara 6. dönem toplu sözleşme sürecinde verilecek zam oranları belli olmuştu. Yetersiz görülen zam oranlarına 1000 Türk Lirası zam istendi.

6. Dönem toplu sözleşme sürecinde çıkan sonuç Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7 artış yapıldı. Artış, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 olmuştu.

Memurlara Ek 1000 Lira Zam İsteği

Hayatın her geçen gün pahalandığı bu günlerde alt dilimde bulunan memurlar geçim sıkıntısı çekmekteler. Bunun farkında olan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, alım gücünü yükseltmek için memur ve memur emekli aylıklarına 1000 lira ek zam ve yüzde 3 refah payı verilmesini talep ettiklerini açıkladı.

zam.jpg

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada artan milli gelirin adil bir biçimde paylaşılması ve gelir dağılımında adaletin sağlanması için mutlaka kamu görevlilerinin maaşlarına enflasyonun üzerinde artış yapılmalı. Bunun için yapılması gereken her yıl oransal artışlardan bağımsız yüzde 3 refah payı verilmesi olduğunu belirtti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Cumhurbaşkanından Randevu Talebi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini açıklayan Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 6. Dönem Toplu Sözleşmesindeki refah payının memurlara verilmesi ve artan milli gelirin adil bir biçimde paylaşılması ve gelir dağılımında adaletin sağlanması için mutlaka kamu görevlilerinin maaşlarına enflasyon üzerinde artış yapılması ve 1000 TL ek zam yapılmasını Cumhurbaşkanından talep edeceklerini ifade etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.