PTT Alımını Bekleyen Binlerce Aday 55 Bin Kadronun Açılmasını İstiyor

PTT Alımını Bekleyen Binlerce Aday 55 Bin Kadronun Açılmasını İstiyor

Uzun süredir PTT tarafından alım yapılmasını bekleyen ve bu yönde araştırmalarını sıklaştıran yüz binlerce adayın umutları günde güne azalıyor. PTT alım yapacak mı, konu hakkında son gelişmeler neler? Sizler için cevaplıyoruz.

Kariyerlerini kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde sürdürmek isteyen ve bu sebeple güncel alım ilanlarını düzenli olarak takip eden memur adayları, son zamanlarda adı personel alımı için sıklıkla geçen PTT’ den müjdeli haber beklerken, kurum tarafından uzun zamandır herhangi bir duyuru yayınlanmaması atama bekleyen yüz binleri hayal kırıklığına uğratıyor.

PTT Uzun Süredir Alım İlanı Yayınlamıyor

Geçtiğimiz yıllarda açmış olduğu çok sayıda kadro ve branş ile adından sıkça söz ettiren ve atama bekleyen adayların öncelikle tercih ettiği kurumların başında gelen PTT, 2018/1 atamaları ile gerçekleştirdiği personel alımı sonrasında herhangi bir ilana çıkmayarak yüz binlerce adayın beklentisini karşılayamadı.

2018 Yılında Yapılan Alımda Açılan Branşlar

PTT son olarak gerçekleştirmiş olduğu alım ile Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi, Postacı gibi birçok unvanda personel almıştı.

ptt-55-bin-atamasi.jpg

Yapılan Son Alımda Başvuru Şartları Nelerdi?

 • 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
 • On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.
 • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
 • Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
 • Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
 • Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
 • Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.
 • KPSS'den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

PTT Personel Alım Başvuruları Ne Zaman?

PTT tarafından şu ana kadar alım hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, kurum tarafından yapılacak duyurular sitemizde yayınlanacak.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.