Sağlıkçılar Verilen Sözün Tutulmasını Bekliyor

Sağlıkçılar Verilen Sözün Tutulmasını Bekliyor

Sağlık bölümünden mezun olan yüzbinlerce sağlıkçı geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamalar sonrasında alım haberi bekliyor.

Hatırlanacağı üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz Ağustos ayında vermiş olduğu demecinde 2-3 ay içerisinde geniş kapsamlı bir atama ilanına çıkılacağını belirtmişti. Yüzbinlerce sağlıkçı Bakan Koca’nın açıklamalarının üzerinden geçen 2 ay sonrasında alımlara ilişkin bir hareketliliğin başlamasını sabırsızlıkla bekliyor.

1,5 yılı aşkın süredir gündemden hiç düşmeyen COVID-19 salgınıyla mücadelede verdikleri emek ve içinde bulundukları riskli durum karşısında değerleri daha çok anlaşılan ve bazı noktalarda 6-7 personelin yapması gereken işi tek başına yapmak zorunda olan sağlıkçıları göz önüne alındığında, sağlık ordusunu daha fazla genişletmek hem görev bekleyen yüzbinleri istihdama dahil edecek, hem de görevleri başındaki sağlıkçıların görev yükünün daha adil bir şekilde paylaşılmasını sağlayacaktır.

Bakan Koca Ne Demişti?

Personel alımıyla ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya Bakan Koca “İki-üç ay içinde birçok programda atama yapacağız. Sayıyı artırma gayretindeyim” ifadeleriyle cevap vermişti.

saglik-calisanlarinin-atamasi.jpg

Adaylar Hangi Alanlarda Atama Bekliyor

Yüzbinlerce adayın gözü kulağı Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya çevrilirken adaylar;

  • Hemşire,
  • Ebe,
  • Sağlık Teknikeri/Teknisyeni
  • Sağlık Fizikçisi,
  • Odyoloji
  • Anestezi Teknikeri,
  • Acil Tıp Teknisyeni (Paramedik),Ortopedi,
  • Optisyen,Doktor,
  • Sağlık Memuru gibi branşlar için alım yapılmasını bekliyor.

Geçtiğimiz Yıl Kaç Bin Kişi Atandı

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz yıl iki atama ile toplamda 43 bin sağlıkçının atamasını gerçekleştirmişti.

2021 Yılı Sağlık Çalışanlarının Yılıydı

Hatırlanacağı üzere 2021 yılı Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olarak kabul edilmişti. Söz konusu yılın 10.ayının sonlarına gelmiş olmamıza rağmen yüzbinlerce sağlık çalışanının beklentilerinin karşılanmaması ve umutlarının hayal kırıklığına dönüşmesi 2021 yılının anlamına maalesef gölge düşürmektedir.

Maliye Bakanlığına Çağrı

Ataması yapılmayan sağlıkçılar Maliye Bakanlığına sosyal medyadan atmış oldukları mesajlarda söz konusu alım için bütçeyi onaylaması çağrısında bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.