Sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme kurumu, yeni personel alacak

Sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme kurumu, yeni personel alacak

Bu kapsamda, eğitim ve staj için gidecek devlet memurlarının hizmet sınıfları, kontenjan sayıları, eğitim alanları, süreleri ve gidebilecekleri ülkeler ile ilgili detaylar, ilgili yönetmelik ve eklerinde açıklanmıştır.

2024 yılı için kurumumuza ayrılan yurt dışı eğitim kontenjanları, 16 Ekim 2023'te 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlendi.

Sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme kurumu, yeni personel alacak

Bu kapsamda, eğitim ve staj için gidecek devlet memurlarının hizmet sınıfları, kontenjan sayıları, eğitim alanları, süreleri ve gidebilecekleri ülkeler ile ilgili detaylar, ilgili yönetmelik ve eklerinde açıklanmıştır. Adaylar için belirlenen kriterler arasında, sigortacılık uzmanı veya üstü unvanlara sahip olmak, ilgili alanda yükseköğrenim tamamlamış ve en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak, birim amirinin olumlu görüşü, son 3 yılda disiplin cezası almamış olmak, 40 yaşını aşmamış olmak, ve belirli bir dil yeterliliğine sahip olmak gibi şartlar yer alır.

Başvurular elektronik ortamda yapılacak, belirtilen şartları taşıyan adaylar değerlendirme sürecine alınacaktır. Lisansüstü eğitime ve stajlara katılacak personel, tam zamanlı programlara kaydolmalı ve eğitimlerini hızlı bir şekilde tamamlamalıdır. Eğitim sonrası memurlar, yurda dönüşte belirli bir süre zarfında görevlerine başlamak ve kurum tarafından belirlenen mecburi hizmet süresini tamamlamak zorundadır.

12.01.2024

26.04.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.