Son Dakika Oğuzhan Asiltürk Hayatını Kaybetti

Son Dakika Oğuzhan Asiltürk Hayatını Kaybetti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti. Asiltürk kaç yaşında vefat etti, hastalığı neydi? Ayrıntılar haberimizde.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti. Asiltürk 13 Eylül günü eşiyle birlikte Ankara Şehir Hastanesine kaldırılmıştı. Asiltürk’ün vefat haberini Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya üzerinden duyurdu.

Siyasilerden Başsağlığı Mesajları

Oğuzhan Asiltürk’ ün vefat haberi sonrasında birçok siyasi taziye mesajı yayınladı.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun."

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Çok değerli siyaset adamı, kıymetli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk bekâ âlemine irtihal etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun. Mekanı cennet olsun.”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, değerli siyaset insanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatını teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü yitirdik. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınları ve Milli Görüş camiasına başsağlığı ve sabır dilerim.”

Bir Süre Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşmüştü

Merhum Asiltürk 2021 yılının Ocak ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ittifaklar konusunda bir görüşme gerçekleştirmişti.

Oğuzhan Asiltürk Kimdir?

25 Mayıs 1935'te Malatya Hekimhan’da dünyaya gelen Oğuzhan Asiltürk ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde alan Asiltürk İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi.

Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları da yapan Asiltürk 1987 Anayasa referandumu ile yasağının kalkmasının ardından ilk kongrede Refah Partisi'nin genel sekreterliğine seçildi. Asiltürk evli ve dört çocuk babasıdır.

Erbakan Sonrasında YİK Başkanı Olmuştu

Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Asiltürk, Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin Yüksek İstişare Kurulu başkanlığına seçildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.