TİCARET BAKANLIĞI Tam 240 + 88 kişi işe alacağını duyurdu

TİCARET BAKANLIĞI Tam 240 + 88 kişi işe alacağını duyurdu

TİCARET BAKANLIĞI Tam 240 + 88 kişi işe alacağını duyurdu

Ticaret Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere toplam 328 sözleşmeli personel alacak.

Alımlar, 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesi altında ve KPSS puan sıralamasına göre yapılacak. Alınacak personel arasında 88 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile 240 Destek Personeli bulunuyor.

TİCARET BAKANLIĞI TAM 240 + 88 KİŞİ İŞE ALACAĞINI DUYURDU

Başvurular, 1-12 Şubat 2024 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin Kariyer Kapısı platformu üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılacak.

TAM 240 + 88 KİŞİ İŞE ALINACAK

Başvuru koşulları arasında 657 Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak, kamu görevinden ihraç edilmemiş olmak, başka bir 4/B pozisyonunda çalışmıyor olmak ve sağlık durumunun tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya uygun olması gibi özel şartlar yer alıyor. Koruma ve Güvenlik Görevlisi için silahlı özel güvenlik kimlik kartı, Destek Personeli için ise ilgili sürücü belgesi ve mezuniyet şartları aranıyor.

Yerleştirme, KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak ve sıralama kriterleri arasında mezuniyet notu, mezuniyet tarihi ve yaş sırası bulunuyor. Sonuçlar, Bakanlığın resmi web sitesinde ilan edilecek ve adaylar Kariyer Kapısı üzerinden sonuçlarına ulaşabilecek. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları iptal edilecektir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/ticaret-bakanligi-tam-240-88-kisi-ise-alacagini-duyurdu.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.