Yeni Tedbirler Gelecek Mi? Gözler Bu Toplantıda

Yeni Tedbirler Gelecek Mi? Gözler Bu Toplantıda

Türkiye son günlerde artan vaka sayıları sonrasında Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında yapılacak Kabine Toplantısını bekliyor. Toplantının gündem maddeleri neler, toplantıda ne tür kararlar alınacak? Ayrıntılar haberimizin devamında.

Ağustos ayından bu yana 20 binin altına düşmeyen günlük vaka sayıları ile her gün 200’ den fazla vatandaşın hayatını kaybetmesi gündelik hayatta vatandaşların “yeni tedbirler gelecek mi” sorusunu sormasına yol açarken, yeni eğitim öğretim yılının da başlamasıyla okul çağındaki çocuklarda artan vaka sayıları gözlerin 27 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına çevrilmesine neden oldu.

Masada Yeni Tedbirler Var Mı?

Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak. Bu çerçevede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ nın salgının seyrine yönelik bir sunum yapması beklenirken özellikle son dönemde vaka sayılarında yaşanan artış, en çok vakanın görüldüğü iller, aşılama oranları gibi verilerin masaya yatırılması bekleniyor.

Söz konusu maddeler sonrasında yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği toplantı sonrasında belli olacak.

Gündemin Diğer Başlıkları Neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanacak Kabinede 1 Ekimde TBMM’ nin açılışı, marketlerdeki fiyatlar hakkında denetim gibi konular yer alırken, Ticaret Bakanlığı tarafından 5 büyük market zincirine fahiş fiyatlarla mücadele kapsamında gönderilen müfettişlerin hazırlanacak raporlar doğrultusunda ortaya çıkan gelişmeler masaya yatırılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum