Zincir Market Ürün Fiyatlarına Denetimi İçin Müfettiş Görevlendirildi

Zincir Market Ürün Fiyatlarına Denetimi İçin Müfettiş Görevlendirildi

Marketlerde oluşan fiyat artışlarına yönelik yapılan şikayetlere Bakanlık el attı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirildi.

Bilindiği üzere son dönemlerde zincir marketlerde oluşan özellikle temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin şikayetler yapılıyordu.

Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı, fiyat artışlarının incelenmesi için Ticaret Müfettişleri görevlendirildiğini duyurdu. Bununla birlikte Ticaret İl Müdürlükleri 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliğine aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimler sürdürüldüğünde açıklaması yapıldı.

Ticaret Müfettişleri Hangi Ürün Fiyatlarını İnceleyecekler;

Bakanlığın görevlendirdiği Ticaret Müfettişleri tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için görevlendirildiler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.