5100 Dolar Maaşla İşçi Aranıyor

5100 Dolar Maaşla İşçi Aranıyor

Bilindiği üzere yurt dışında çalışmak isteyen Türk Vatandaşlarının sayısı günden güne artarken birçok ülke acil olarak 5100 dolar ve üzeri maaşla işçi arıyor.

Yüzbinlerce vatandaş kamu kurum ve kuruluşlarının alımlarını takip ederken, özellikle son dönemde Avrupa ülkeleri ile bazı zengin Ortadoğu ülkelerinde yüksek maaşlarla ihtiyaç duyulan sektörlere işçi alımları yapılıyor.

Türkiye dışında çalışmak isteyen vatandaşlar yurt dışı alımlarını takip ederken bazı ülkeler kamyon şoförü, tır şoförü, hizmet sektörü, enerji sektörü, sağlık sektörü gibi alanlarda birçok personele dolar ve euro üzerinden verdikleri maaşlarla dikkat çekiyor.

İşçi Arayan Ülkeler

Almanya, İngiltere, Finlandiya, Katar, Dubai gibi ülkeler farklı sektörlerde istihdam etmek üzere 6000 dolara varan maaşlarla personel alıyor.

İngiltere Hangi Sektörlere Personel Alıyor?

İngiltere son dönemde tır şoförü, kamyon şoförü gibi alanlarda ortaya çıkan eleman açığını kapatmak için 3500 Sterlin maaşla çalıştırmak üzere personel ararken, Kasım ve Aralık aylarında bu sektörlere yönelik olarak alım yapacak.

yurt-disinda-calisma-imkani.jpg

Almanya Hangi Sektörlere Personel Alıyor?

Son dönemde artan iş açığını kapatmak için farklı çözüm yollarına başvurmaya devam eden Almanya sağlık sektörü ve fabrikalarda çalıştırmak üzere 3500 Euro maaşla çalıştırmak üzere personel arıyor.

Finlandiya Hangi Sektörlere Personel Alıyor?

Belirli sektörlerde ortaya çıkan iş açığını kapatmak isteyen bir diğer Avrupa ülkesi olarak Finlandiya da öne çıkıyor. Finlandiya balıkçılık, imalat, sağlık gibi pek çok sektörde ortaya çıkan iş açığını aylık ortalama 3000 Euro maaşla istihdama çevirmek için personel alıyor.

Dubai ve Katar Hangi Sektörlere Personel Alıyor?

Ortadoğunun zengin ülkeleri olarak dikkat çeken Katar ve Dubai enerji sektörü (özellikle petrol), çok sayıda yapılan lüks oteller göz önüne alındığında inşaat ve hizmet sektörü ile lojistik sektöründe çalıştırmak üzere ortalama 2000 ila 6000 dolar arası maaşla personel alacak.

İş Başvuruları Nereden Yapılacak?

Yurt dışındaki iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar birçok uluslararası iş ilanları ile yurt dışı firmalarını takip ederek kendilerine en uygun işlere başvurularını yapabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum