Adli Tıp Kurumu yeni kamu personelleri alacak

Adli Tıp Kurumu yeni kamu personelleri alacak

Başvurular, 5 Şubat 2024'te başlayıp 18 Şubat 2024'te sona erecek ve yalnızca e-Devlet üzerinden yapılacak. Sıralama KPSS puanlarına göre yapılacak ve sonuçlar Adli Tıp Kurumu'nun web sitesinde ilan edilecek.

Adli Tıp Kurumu, 1978 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ve 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesi temelinde, merkez ve taşra teşkilatlarında sözleşmeli olarak 229 personel alacak.

Adli Tıp Kurumu yeni kamu personelleri alacak

Sözlü sınav ile seçilecek adaylar için ilan edilen pozisyonlar ve özel şartlar Ek-1'de belirtilmiştir. 2022 KPSS'ye katılmış ve ilgili puan türünden en az 70 almış adaylar, Adalet Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen genel ve ilana özel şartları taşımak kaydıyla başvuruda bulunabilirler. Her pozisyon için belirlenen aday sayısının üç katı kadar aday, KPSS puanlarına göre sıralanarak sözlü sınava davet edilecektir.

YENİ KAMU PERSONELLERİ

Başvurular, 5 Şubat 2024'te başlayıp 18 Şubat 2024'te sona erecek ve yalnızca e-Devlet üzerinden yapılacak. Sıralama KPSS puanlarına göre yapılacak ve sonuçlar Adli Tıp Kurumu'nun web sitesinde ilan edilecek. Adaylar, sınav detaylarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecekler. Sözlü sınav İstanbul Bahçelievler'deki merkez binada yapılacak, tarih ve saat daha sonra açıklanacak. Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru adayları için boy-kilo ölçümü sınav günü yapılacak.

05.02.2024

18.02.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.