Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu 9 İşçi Alacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu 9 İşçi Alacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu 9 kamu personeli alacağını duyurdu. İş koluna başvurmak isteyen adayların hangi tarihte başvuracağı ve ilana ait diğer detaylar haberimizde.

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde yer alan Türk Tarih Kurumuna istihdam edilmek üzere 7 Temizlik Görevlisi ve 2 Güvenlik Görevlisi alacak.

Adaylar başvurularını 29 Eylül 2021 ve 4 Ekim 2021 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecektir.

Başvuruya ait genel şartlar, özel şartlar ve sınava ait tüm bilgiler aşağıda gösterildiği gibi olacaktır.

Genel Şartlar Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak (29 Eylül 2003 ve öncesi doğumlu olmak).
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.
 • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.
 • Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.
 • Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

Özel Şartlar Nelerdir?

 • Güvenlik Görevlisi meslek kolu için;
 • 35 yaşından gün almamış olmak (29/09/1986 ve sonrası doğumlu olanlar)
 • En az ortaöğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.
 • Başvurunun son günü (04 Ekim 2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
 • Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna atanacak Güvenlik Görevlileri 7/24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak olup, çalışma saatleri ilgili birimce mevzuat çerçevesinde belirlenecektir.

Temizlik Görevlisi meslek kolu için;

 • En az ilköğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.
 • Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Aynı hizmet binasını müşterek kullanan Yüksek Kurum, Atatürk Araştırma Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezinin ihtiyaçlarında çalıştırılmak üzere görevlendirileceklerdir.

Bu kapsamda; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

Türk Tarih Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi (04 Ekim 2021) itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Kura Çekimi Ve Belge Tesliminin Nasıl Yapılacağı;

 • Temizlik Görevlisi ile Güvenlik Görevlisi kadroları için Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuran ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığına gönderilecektir.
 • Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve kura çekimine dâhil olacak nihai listede yer alan adayların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.
 • Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 8 Ekim 2021 Cuma günü saat 10:00’da Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu toplantı salonunda noter huzurunda gerçekleştirilecektir.
 • Covid – 19 pandemisi nedeniyle kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır. Kura çekilişi kuranın gerçekleştiği gün ve saatte kamera ile kayıt altına alınacaktır.
 • Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar daha sonra ilan edilecek tarihlerde başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına (2.kat) şahsen teslim edeceklerdir.
 • Güvenlik Görevlisi meslek kolu için teslim edilmesi gereken belgeler; a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi, b) Başvurunun son günü (04/10/2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, c) Beyan formu (Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca belge teslimi esnasında temin edilecektir.)
 • Temizlik Görevlisi meslek kolu için teslim edilmesi gereken belgeler; a) En az İlköğretim (ilkokul ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi, b) Beyan formu (Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca belge teslimi esnasında temin edilecektir.) 8) Kurumumuz Sınav Kurulu tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan nihai listede yer alan adaylar Kurumumuz (www.ayk.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.