Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Beden İşçisi Alım Duyurusu

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Beden İşçisi Alım Duyurusu

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, 1 Geçici Beden İşçisi alımı yapacak. Başvuruda bulunan adayların alımını, kura ile belirleyecek. Peki, başvuran adaylarda aranacak şartlar nelerdir? Haberimizde…

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne başvuracak adaylar, başvurularını 21 Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar;

 • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 • Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
 • İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
 • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
 • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Başvuran Adaylarda Aranacak Şartlar Nelerdir?

 • En Az İlköğretim Mezunu Olmak,
 • En Az B Sınıfı Ehliyete Sahip Olmak,
 • 30 Yaşından Büyük Olmamak,
 • Tehlikeli Sınıf İşyerlerinde Çalışmaya Engeli, Hastalığı Bulunmamak.
 • Meram , Selçuklu , Karatay İlçelerinden birinde İkamet Ediyor Olmak.
 • İş Makinesi (forklift, kepçe v.b.) sertifikası bulunanlar TERCİH SEBEBİDİR.

Kura Tarihi : 28.09.2021 Salı Günü Saat: 14.00
Kura Yeri : Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü - Akabe Mah. Konya-Ereğli Cad. No: 10/Y Karatay/KONYA )
NOT: Covid19 Salgını Nedeniyle Çekiliş Yapılırken Tedbir Amaçlı Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü'ne adaylar alınmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.