ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Yeni Kamu İşçi Alımı Yapılacak

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Yeni Kamu İşçi Alımı Yapılacak

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Yeni Kamu İşçi Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, merkez teşkilatında 657 sayılı Kanun kapsamında, 35 büro ve 27 destek personeli olmak üzere toplam 62 sözleşmeli personel alımı yapacak. KPSS puanı esas alınarak gerçekleştirilecek bu alım için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI YENİ KAMU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Genel şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, emeklilik aylığı almamak, 35 yaş altı olmak, askerlikle ilişiği olmamak ve sağlık koşullarına uymak yer alıyor. Başvurular 24 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında online olarak kabul edilecek. Başvuru için adaylar, yalnızca bir pozisyona müracaat edebilirler ve KPSS puan sıralamasına göre değerlendirileceklerdir. Atamaya hak kazananların listesi ve gerekli duyurular Bakanlığın resmi web sayfası ve Kariyer Kapısı üzerinden ilan edilecektir.

YENİ KAMU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Seçim süreci boyunca adaylardan belge talep edilebilir ve gerçeğe aykırı bilgi verenlerin atamaları iptal edilecektir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılan adaylar arasından, KPSS puanına göre en yüksek puandan başlayarak yerleştirme yapılacaktır. Başvuru süreci ve atama işlemleri ile ilgili tüm duyurular Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılacak. Ayrıntılı bilgi ve sorular için Bakanlık Personel Dairesi Başkanlığı ile iletişime geçilebilir.

Başvuru : 24.01.2024 - 04.02.2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden girişle yapılabilir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakanligi-yeni-kamu-isci-alimi-yapilacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.