Ege Üniversitesi Engelli Personel Alacağını Duyurdu

Ege Üniversitesi Engelli Personel Alacağını Duyurdu

Ege Üniversitesi yayımlamış olduğu ilan doğrultusunda “5 Engelli Sürekli İşçi” alımı gerçekleştirecek. Alıma dair tüm detaylar haberimizin devamında.

Ege Üniversitesi yapacağı alımlar kapsamında açık bulunan Engelli kadrolarda istihdam edilmek üzere 5 Engelli Sürekli İşçi alımı yapacak. Söz konusu alıma başvuru yapacak adaylarda En Az İlköğretim Mezunu En Fazla Ortaöğretim Mezunu olma şartı aranmaktadır.

Ege Üniversitesi Personel Alımı

İlana çıkan Ege Üniversitesi kura sistemiyle belirleyeceği 5 Engelli Sürekli İşçi alımı yapacağını açıkladı.

İŞKUR Engelli Başvuru Şartları

18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak.
En az İlköğretim mezunu en fazla ortaöğretim mezunu olmak.

Aran Genel Şartlar

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

ege-universitesi.jpg

Durumlarını ilgili mevzuata göre, yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Yapılacak alıma başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 20-24 Aralık 2022 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden başvuru yapılabilecektir.

Kura Tarihi

Kura işleminin 11 Ocak 2022 tarihinde saat 10:00’da Üniversitenin Fen Fakültesi Konferans Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.ege.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Üniversitenin YouTube kanalı (https://www.youtube.com/egeuniversitesitv) üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.