Gelir İdaresine yeni kamu işçi alımı! GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI!

Gelir İdaresine yeni kamu işçi alımı! GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI!

Sınav, KPSS (A) P48 puanı esas alınarak il bazında yapılan başarı sıralamasına göre gerçekleştirilecek ve adaylar, tercih ettikleri iller arasından en yüksek puanlı olanların gireceği yazılı sınava çağrılacaktır.

Gelir İdaresi Başkanlığı, 1271 Gelir Uzman Yardımcısı pozisyonu için giriş sınavı duyurusunu yapmıştır. Adaylar, başvuru sırasında en fazla beş il tercih edebilirler ve tercih ettikleri illerdeki atama yapılacak yerleri öncelik sırasına göre belirtmek zorundadırlar.

Gelir İdaresine yeni kamu işçi alımı! GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI!

Sınav, KPSS (A) P48 puanı esas alınarak il bazında yapılan başarı sıralamasına göre gerçekleştirilecek ve adaylar, tercih ettikleri iller arasından en yüksek puanlı olanların gireceği yazılı sınava çağrılacaktır. Yazılı sınav, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Ankara'da yapılacak olup, sınavın yazılı bölümüne girmeye hak kazanan adayların isim listesi sınav tarihinden en az on gün önce Başkanlığın web sitesinde ilan edilecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı başvuru için adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları, belirlenen akademik derecelere sahip olmaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları ve 2022 veya 2023 KPSS (A) P48 puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır ve sınav konuları arasında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Hukuk, İktisat, Maliye ve Muhasebe gruplarından sorular yer almaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı yazılı sınavda başarılı olan adaylar, sözlü sınav için çağrılacak ve her iki sınavın ortalamasıyla giriş sınavı puanı hesaplanacaktır. Sınav sonuçları, Başkanlığın internet sitesinde duyurulacak ve itirazlar beş iş günü içinde yapılabilecektir. Bu sınav, alanında kariyer yapmak isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunarken, detaylı bilgi ve başvuru koşulları Başkanlığın resmi web sitesinde bulunabilir. Başvurular, 15 Nisan'dan 25 Nisan 2024'e kadar online olarak yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.