Göksun Mehmet Sağlam Öğretmenevi 5 Garson Alımı

Göksun Mehmet Sağlam Öğretmenevi 5 Garson Alımı

Göksun Mehmet Sağlam Öğretmenevi Geçici İlköğretim mezunu Servis Elemanı alacak. Başvuru ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Göksun Mehmet Sağlam Öğretmenevi İŞKUR’da yayımladığı ilan ile 5 Geçici Garson alımı yapıyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden başvurularını 25 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilirler. Ayrıca, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

  • Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
  • Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
  • İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
  • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur.
  • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

goksun-mehmet-saglam-ogretmenevi-5-garson-alimi.jpg

Başvuru Şartları

  • En az öğrenim seviyesi ilköğretim olması.

Öğretmenevi Personel Alımı

Alınacak personeller, taşımalı öğrencilerin yemek hizmeti kapsamında okullarda yemeklerin dağıtılması bulaşıkların yıkanması ve yemek alanının temizlenmesi işinde kısmi zamanlı çalıştırılacak olup 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için yapılan ve sonraki yıllarda yapılacak olan protokoller doğrultusunda istihdam edilecektir.

İşçiler, Göksun Anadolu Lisesi, Turnabucağı İlk/Ortaokulu, Değirmendere Prof. Dr. Mehmet Sağlam İlk/Ortaokulu, Kanlıkavak ÇPAL ve Bozhüyük Şehit Samet Karslı İl/Ortaokulu'nda çalıştırılacaktır.

Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri okulların öğle arası yemek ve dinlenme saatlerine göre planlanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.