İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı Olacak

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı Olacak

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı Olacak

Merkez teşkilatında görevlendirmek üzere İçişleri Bakanlığı, 8 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı pozisyonu için 14 Mart 2024'te Ankara'da sözlü sınav düzenleyecek.

Adaylar, 657 sayılı Kanunun genel şartlarını taşımalı, ilgili alanlardan dört yıllık lisans eğitimi almış, 35 yaşını doldurmamış olmalı ve KPSS için en az 70 puan almış olmalıdırlar. Ayrıca, Avrupa Birliği dillerinden birinde YDS veya eşdeğer bir sınavdan C düzeyinde puan sahibi olmaları gerekmektedir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ UZMAN YARDIMCISI ALIMI OLACAK

Başvurular, 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve posta veya şahsi başvurular kabul edilmeyecek.

Adayların e-Devlet şifresi almaları ve İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Adayların askerlik, eğitim ve yabancı dil bilgileri e-Devlet üzerinden otomatik olarak doldurulacak, eksik veya hatalı bilgilerin düzeltilmesi gerekecek.

AVRUPA BİRLİĞİ UZMAN YARDIMCISI ALIMI OLACAK

Başvuru süreci, sınavın şartları ve değerlendirme kriterleri hakkında detaylı bilgi İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden edinilebilir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/icisleri-bakanligi-avrupa-birligi-uzman-yardimcisi-alimi-olacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.