Kamu İşçi Alımı! FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU yeni personel İstendi

Kamu İşçi Alımı! FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU yeni personel İstendi

FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU yeni personel İstendi Kamu İşçi Alımı

Frankfurt Başkonsolosluğu'nun düzenlediği Türk Uyruklu Sekreter Sınavı hakkında başvuru şartları ve süreci.

Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından organize edilen Türk Uyruklu Sekreter Sınavı, kariyer hedefleri olan adaylar için önemli bir fırsat sunuyor.

İşte bu sınavla ilgili tüm detaylar ve başvuru sürecine dair önemli bilgiler.

Aranan Nitelikler ve Başvuru Şartları

Başkonsolosluğun açık olan 2 sözleşmeli sekreter pozisyonu için başvuruda bulunmadan önce, adaylarda aranan nitelikleri dikkatlice incelemek önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, yaş kriterleri, eğitim seviyesi, askerlik durumu ve dil bilgisi gibi faktörler adayların değerlendirilmesinde etkilidir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Süreç

Başvuruda bulunacak adayların özgeçmiş, pasaport, nüfus cüzdanı, mezuniyet diploması, askerlik durumu belgesi ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf gibi belgeleri eksiksiz bir şekilde

Kariyer Kapısı Platformu'na yüklemeleri ve aynı zamanda Başkonsolosluğa orijinal veya onaylı suretlerini ulaştırmaları gerekmektedir.

Sınav Aşamaları ve Konuları

Sınav süreci yazılı ve sözlü/uygulamalı aşamalardan oluşmaktadır. Yazılı sınavda Türkçeden Almancaya çeviri, Almancadan Türkçeye çeviri, Türkçe kompozisyon ve matematik konularında değerlendirme yapılacaktır.

Başarılı olan adaylar sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılacaklardır. Sözlü sınav konuları genel kültür, Türkiye ve dünya coğrafyası, Osmanlı tarihi ve Türk İnkılap Tarihi'ni kapsamaktadır.

Başvuru Tarihi ve İletişim Bilgileri

Başvurular 03.11.2023 Cuma günü TSİ 10:00 ile 19.11.2023 Pazar günü TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden alınacaktır.

Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar belirtilen süre içinde tüm belgeleri T.C. Frankfurt Başkonsolosluğuna ulaştırmalıdır. İletişim için: E-mail: konsulat.frankfurt@mfa.gov.tr.

2 sözleşmeli sekreter pozisyonu

03.12.2023 Pazar günü yazılı eleme sınavı

17.12.2023 Pazar günü sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı

Kaynak: kariyerbankasi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.