Kültür ve Turizm Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 335 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.

Bu alım, genel şartlar ve özel kriterler dahilinde, 46 farklı ilde yapılacak. Başvurular 15 Ocak itibarıyla başlayıp, 29 Ocak'ta son bulacak.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞLATTI

Başvuru Şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını aşmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibarıyla herhangi bir engelinin bulunmaması (erkek adaylar için), 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde yer alan şartları taşımak, Adli sicil kaydının temiz olması.

Özel Şartlar: Ön lisans veya lise mezunu olmak, 2022 KPSS B grubu sınavından KPSSP93 veya KPSSP94 puan türlerinden belirlenen asgari puanı almış olmak, Güvenlik görevlisi olarak çalışabilecek sağlık durumuna sahip olmak, Güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Boy ve kilo şartlarına uymak.

Alım yapılacak pozisyonlar erkek ve kadın adaylar için ayrı kategorilerde belirlenmiştir ve her kategori için ayrı kontenjanlar ayrılmıştır. Başvurular, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kariyer Kapısı aracılığıyla alınacaktır. Başvuru süreci ve detayları, Bakanlığın resmi web sitesinde yer alan duyurular bölümünde paylaşılmıştır.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.