Pamukkale Üniversitesi 24 Sözleşmeli Personel Alıyor

Pamukkale Üniversitesi 24 Sözleşmeli Personel Alıyor

Pamukkale Üniversitesi, 2020 yılı KPSS (B) grubu puan sıralamaları esas alınmak suretiyle 24 Sözleşmeli Kamu Personeli alacak. Adaylarda aranan tüm şartlar ve başvuru detaylar haberimizde.

Pamukkale Üniversitesi, yaptığı duyuru ile 2020 yılı KPSS (B) grubu puan sıralamaları esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın (Eczacı unvanı hariç) sözleşmeli personel alınacağını açıkladı.

Başvurmak isteyen adaylar, başvurularını istenen belgelerle birlikte 14-28 Eylül 2021 tarihleri arasında üniversitenin www.pau.edu.tr adresinden çevrim içi olarak yapılacaktır. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

UNVANLARDA ARANAN NİTELİKLER

 • Alınacak 11 *Hemşire; adaylarında KPSS (P3) ve Sağlık Yüksekokullarının ve/veya Sağlık Bilimleri Fakültelerinin ve/veya Hemşirelik Fakültelerinin Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olmak.
 • Alınacak 4 Hemşire; adaylarında KPSS (P94) ve Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Röntgen Teknisyeni; adaylarında KPSS (P93) ve Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Sağlık Teknikeri; adaylarında KPSS (P93) ve Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Sağlık Teknikeri; adaylarında Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Sağlık Teknikeri; adaylarında Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Diğer Sağlık Personeli; adaylarında KPSS (P93) Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 Diğer Sağlık Personeli; adaylarında KPSS (P93) Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Hijyen, Diş. Teknik Sekreterliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 1 **Diğer Sağlık Personeli; adaylarında KPSS (P93) Laborant ve Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Alınacak 2 ***Eczacı; adaylarında Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak.

SİSTEME EKLENMESİ GEREKEN BELGELER

 • Adayların mezuniyet bilgileri YÖKSİS web servisleri aracılığı ile alınacak, tercih edilen pozisyonda istenen mezuniyet türü adayca sistemden seçilecek olup tüm sorumluluk adaya aittir. YÖKSİS veri tabanından tercih edilen pozisyonda istenen mezuniyet türü çıkmaması halinde aday mezun olduğu okul ile iletişime geçerek YÖKSİS veri tabanına mezuniyet kaydını yaptıracaktır.
 • Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.
 • Adaylar sistemden bilgileri tam ve eksiksiz doldurulduğunda başvuru tamamlanarak başvuru takip numarası oluşturulacaktır. Adaylar oluşturulan bu başvuru takip numarası ile başvurularını başvuru süresince güncelleme yapabilecek olup tüm sorumluluk adaylara aittir (Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma ve benzeri). Adaylar ilanda istenen şartlara ilan tarihi yayımlandığı tarihten önce sahip olmaları gerekmektedir.
 • * Hemşirelik bölümüne eşdeğer diğer bölüm mezunları, “hemşire” unvanına başvuru yapamaz.
 • ** DSG03 nitelik kodlu Diğer Sağlık Personeli unvanına yerleşen aday Hayvan Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde istihdam edilecektir.
 • *** “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunan eczacılar için KPSS şartı aranmamakta olup başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen 4’lük sistemdeki notların 100’lük sisteme çevrilerek sıralama yapılacak olup diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi önce olan adaya hak verilecektir.) ile alınacaktır.
 • *** Eczacı unvanına başvuran adayların ibraz ettiği diploma veya geçici mezuniyet belgelerinde (aslı gibidir onaylı sureti veya kare kodlu e- Devlet çıktısı) DİPLOMA PUANI bulunmak zorunludur. Aksi takdirde başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.