Polisevi Sürekli İşçi Alıyor

Polisevi Sürekli İşçi Alıyor

Emniyet Müdürlüğü Polisevi, 1 Daimi Erkek Kuaförü alacak. En az Orta öğretim (Lise ve Dengi) mezunu olma şartı aranmakta. Merak edilen diğer detaylar haberimizde.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Polisevi, Noter huzurda çekilecek kurayla 1 Erkek Berberi/Erkek Kuaförü alacağını duyurdu. Başvuracak adaylar 24 Eylül 2021 tarihine kadar istenen belgelerle birlikte başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Peki, adaylardan hangi belgeler istenmektedir? Deneme süresi var mı? Sözlü sınav olacak mı? Buna benzer aklınıza takılın sorularınızın cevaplarını sizin için derledik.

Erkek Kuaförü İçin Aranan ve İstenen Belgeler;

 • Erkek Berberi mesleğinde kalfalık belgesine sahip olmak,
 • En az 6 ay (SGK hizmet dökümüyle belgelemek şartıyla) erkek berberi olarak çalışmış olmak yada en az 1 ay erkek berberi olarak vergi mükellefi (esnaf) olmak,
 • Askerlik hizmeti ile ilişiği bulunmamak şartları vardır.
 • Noter kura sonucunda asil olan adayların 28-29 Eylül 2021 tarihleri arasında Ağrı Polis evi Müdürlüğüne evrak teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Evrak teslim edenlerin belgelerinin doğrulanması 30.09.2021-04.10.2021 tarihleri arasında yetkili komisyonca yapılacak olup inceleme sonrası başvurusu kabul edilen adaylar arasından 08.10.2021 tarihinde saat:10:00 da Ağrı Polis evi Şube Müdürlüğünde uygulamalı ve sözlü sınav yapılacaktır.
 • Deneme süresi 2 aydır.

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar Nelerdir?

 • İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
 • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 • Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
 • İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
 • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
 • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.