Sermaye Piyasası Kurulu kendi bünyesine personel alınacaktır

Sermaye Piyasası Kurulu kendi bünyesine personel alınacaktır

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu'na 2024 yılı için eğitim ve staj amacıyla yurt dışına gönderilmek üzere toplamda 8 kişilik kontenjan.

16 Ekim 2023 tarihli 7713 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu'na 2024 yılı için eğitim ve staj amacıyla yurt dışına gönderilmek üzere toplamda 8 kişilik kontenjan ayrılmıştır

Sermaye Piyasası Kurulu kendi bünyesine personel alınacaktır

Bu kontenjanların dört tanesi 0-12 ve 0-24 aylık süreler için GİH ve AH sınıfı memurlara, diğer dört tanesi ise 0-24 aylık uluslararası stajlar için tahsis edilmiştir. Atama ve görevlendirmeler, 1 Şubat 1974 tarihli yönetmelik esaslarına göre yapılacaktır.

Yurt dışına gönderilecek adaylarda aranan genel şartlar arasında ilgili meslek dallarında yükseköğrenim görmüş olmak, en az beş yıl mesleki deneyim, birim amirinin onayı, son üç yıl içinde disiplin cezası almamış olmak, askerlik durumu, 40 yaş altı olmak, benzer eğitim almamış olmak ve yeterli yabancı dil bilgisine sahip olmak yer alır.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler yabancı dil belgesi, diploma, başvuru formu, kabul belgesi ve erkek adaylar için askerlik durumu belgesini kapsar. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak, adaylar belirtilen şartları taşıyan eğitim kontenjanlarına başvurabilecekler. Seçim süreci, başvuruların değerlendirilmesi ve mülakatlarla tamamlanacak. Öncelik, dış burs sağlayan adaylara verilecek ve şartları sonradan taşımadığı anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

01.12.2023

01.07.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.