Sulusaray Belediyesi Temizlik Personeli Alıyor

Sulusaray Belediyesi Temizlik Personeli Alıyor

Sulusaray Belediyesi yaptığı ilan ile Temizlik Görevlisi alacağını duyurdu. Alıma başvuracak adaylarda aranan şartlar, istenecek belgeler ve başvuru tarihi haberimizde.

Tokat Sulusaray Belediyesi yaptığı duyuruyla 3 Temizlik Görevlisi alacak. Alımı gerçekleşecek işçilerin 2 tanesi Engelli statüsünden alınacak. 1 diğer Temizlik Görevlisi ise normal başvuru olacak şekilde başvuru yapılabilecektir.

İlana başvurmak isteyen adaylar başvurularını 18 Ekim 2021 tarihine kadar esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Sulusaray Belediyesi Personel Alımı

Sulusaray Belediyesi alacağı 2 Engelli 1 Normal kamu işçisi olmak üzere toplam 3 Temizlik Görevlisi alacak. Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

sulusaray-belediyesi-kamu-iscisi-alimi.jpg

Müracaat Koşulları

  • Engelli Alımına Başvuracak Adaylar İçin Engelli Raporu.
  • En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim Mezunu Olmak.
  • En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi) Mezunu Olmak.

Sınav Ne Zaman Olacak?

Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Önceliği

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez.

İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.