Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Okul Öncesi Öğretmen alımı yapıyor. Başvuru tarihleri, başvuru için gerekli bilgiler ve merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde.

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR üzerinden çıktığı alım duyurusu ile 2 Okul Öncesi Öğretmeni alımı yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 01 Kasım 2021 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Başvurumu Nasıl Yapacağım?

Adaylar başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak yapabilir.

Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

tarim-ve-orman-bakanligi-personel-alimi-yapiyor.jpg

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, başvuruda bulunabilmeleri için en az 2 yıl deneyim süreleri olması gerekmektedir.

Müracaat Şartları

  • Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden en az 4 yıllık lisans mezunu olmak,
  • 2021 yılına ait KPSS P 121 Puanından en az 60 puan ve üzeri almış olmak ve sahip olunan KPSS puanının süresinin dolmamış olması,
  • Belgelendirilmiş en az 2 (iki) yıl mesleki deneyiminin olması.

Sınava Tabi Genel Hususlar

  • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  • Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
  • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
  • KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
  • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.