TİCARET BAKANLIĞI kamuya 130 Temizlik Görevlisi Alacak

TİCARET BAKANLIĞI kamuya 130 Temizlik Görevlisi Alacak

TİCARET BAKANLIĞI kamuya 130 Temizlik Görevlisi Alacak

Ticaret Bakanlığı, temizlik ve basit bakım-onarım görevlileri alınacak. Bu alım, toplam 328 personel alımının bir parçası olarak duyuruldu. Adayların 12 Şubat'a kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Başvurular, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden e-Devlet şifreleri ile yapılacak; şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

TİCARET BAKANLIĞI KAMUYA 130 TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALACAK

GENEL ŞARTLAR
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1, 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, b) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, c) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak,

ç) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1’inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanların sözleşme fesih tarihinin üzerinden 1 yıl geçmiş olmak, d) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu, tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, e) Tercih edilecek pozisyona göre Güvenlik Soruşturması veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, f) Tercih edilecek pozisyon için özel şartlar başlığı altında aranan nitelikleri taşıyor olmak.

SÖZLEŞMELİ DESTEK PERSONELİ
a) Ortaöğretim (Lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, b) Yerleştirmenin yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1994 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) c) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında, KPSS P94 puan türünden en az 60 (altmış) ve üzeri puan almak, ç) İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine ve mesai saatleri dışında çalışmaya engel durumu olmamak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALACAK

Adaylar, lise mezunu olmalı, belirli bir KPSS puanına sahip olmalı ve 30 yaşını aşmamış olmalıdır. Ayrıca, vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilmelidirler. Başvuruların eksiksiz ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir ve şartları taşımayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.