Üniversite 4 Kamu Personeli Alacak

Üniversite 4 Kamu Personeli Alacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sözleşmeli 4 Büro Personeli alacağını duyurdu. Adaylardan istenilen nitelikler ve başvuru şartları haberimizde.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, 1 Büro Personeli, 2 Diğer Sağlık Personeli ve 1 Sağlık Teknikeri olmak üzere toplam 4 sözleşmeli kamu personeli alacağını duyurdu.

Başvurmak isteyen adayların 21 Eylül 2021 ile 5 Ekim 2021 tarihleri arasında Üniversitenin https://kmu.edu.tr web sayfasında duyurular bölümünden elektronik ortamda başvurularını yapacaklardır.

Sözleşmeli Personelde Aranan Nitelikler;

Alınacak Büro Personelinden; KPSS (P93) puan türü ve İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Alınacak Diğer Sağlık Personelinden; KPSS (P93) puan türü ve Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Alınacak Sağlık Teknikerinden; KPSS (P93) puan türü ve Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Alınacak Personellerde Aranan Genel Ve Özel Şartlar;

  • Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartlar taşıyor olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Adayın başvurduğu pozisyon niteliğine göre ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93 puan türü esas alınacaktır.
  • Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar”ın Yeniden işe Alınma başlıklı Ek 1.Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

  • Başvuruda kimlik, e-Devlet Kapısından da alınabilecek mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Şahsen veya posta/kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Adaylar https://kmu.edu.tr adresinde ana ekranda yapılan duyuru üzerinden giriş yaptıktan sonra online başvuru sisteminde başvurmak istediği unvanı seçip, istenen bilgiler tam ve eksiksiz doldurup istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıkladığında online başvurularını tamamlamış olacaklardır. Adaylar sadece bir kadro ilanına başvuru yapabilecektir. ilgili komisyonca evrak incelemesi adayın online başvuruda eklediği belgeler üzerinden yapılacak olup okunaklı olmayan belgeler dikkate alınmayacak ve başvuru geçersiz sayılacaktır.
  • İstenilen bilgiler doldurulup belgeler yüklenip “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıklandıktan sonra başvuru süresince güncelleme yapılamayacak olup tüm sorumluluk adaya aittir. (Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma ve benzeri).
  • Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış olsa bile atamaları iptal edilecek kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.