Yıldız Teknik Üniversitesi 31 Koruma ve Güvenlik Görevlisi İle Temizlik Görevlisi Alıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi 31 Koruma ve Güvenlik Görevlisi İle Temizlik Görevlisi Alıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde çalıştırmak üzere 31 personel alacağını duyurdu. Adaylar için başvuru tarihi ve aranan tüm şartlar haberimizde.

Yıldız Teknik Üniversitesi çıktığı ilan doğrultusunda 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 23 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) alınacağını açıkladı.

Başvuruda bulunacak adayların belirlenmesi için sınav veya mülakat yapılmayacak. 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere, ilan edilen boş pozisyon sayısı kadar asıl ve yedek aday belirlenecektir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi İçin Aranan Nitelikler

 • En az ortaöğretimden mezunu olmak.
 • 2020 KPSS (B) grubu sınavından lisans mezunları için KPSS-P3, önlisans mezunları için KPSS-P93, ortaöğretim mezunları için KPSS-P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak.
 • 01.01.2022 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1992 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvuruda bulunabilecektir.)
 • En az 6 (altı) ay güvenlik görevlisi olarak çalıştığını Hizmet Dökümü ile belgelendirmek.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
 • 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak.
 • Vücudunda görünecek şekilde dövmesi bulunmamak.
 • Boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir.(Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

yildiz-teknik-universitesi.jpg

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) İçin Aranan Nitelikler

 • 2020 KPSS(B) grubu P94 puan türüne sahip olmak.
 • 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvuruda bulunabilecektir.)

Başvuru Şartları

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlıyor olmak.
 2. Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
 3. Üniversitenin tüm yerleşkelerindeki iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.
 4. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanlığı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
 5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 6. Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Sözleşmeli Personel İş Başvuru Formu www.prs.yildiz.edu.tr web adresinden temin edilebilecektir.
 • Mezun Belgesi E-Devlet üzerinden alınacak karekodlu çıktı.
 • 2020 KPSS (B) Sonuç Belgesi Belgede “Sonuç Belgesi” kontrol kodunun bulunması gerekmektedir.
 • Hizmet Döküm Belgesi E-Devlet üzerinden SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/ barkodlu belge oluştur butonu kullanılarak oluşturulan detaylı Hizmet Belgesi.
 • Özel Güvenlik Kimlik Kartı ve Kimlik kartı fotokopisi. (Atanmaya hak kazanan adaylardan aslını ibraz etmeleri istenecektir.)
 • Boy/Kilo Gösterir Belge. Herhangi bir sağlık kuruluşundan alınacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 28 Şubat 2022 ile 14 Mart 2022 tarihleri arasında Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.