2021-02 KPSS Merkezi Yerleştirme Sonuçları Kapsamında Atanan Adaylardan İstenen Belgeler

2021-02 KPSS Merkezi Yerleştirme Sonuçları Kapsamında Atanan Adaylardan İstenen Belgeler

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ÖSYM Tarafından 2021-02 KPSS Merkezi Yerleştirme Sonuçları Kapsamında Bakanlığa Yerleştirilen Adaylara Ait bir Duyuru yayınladı. İşte detaylar.

Bakanlık 2021-02 KPSS Merkezi Yerleştirme Sonuçları Kapsamında atanması yapılacak adayların işlemlerinin yapılabilmesi için istenen belgelerin neler olduğu ve ne zaman teslim etmeleri gerektiğini açıkladı.

Adayların Bakanlığa Vereceği Belgeler

Form Dilekçe (İndirmek için tıklayınız.)

Form Dilekçe (Askerde olanlar) (İndirmek için tıklayınız.)

Form Dilekçe (657 sayılı Kanuna tabi memur statüsünde çalışanlar) (İndirmek için tıklayınız.)

KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır),

2021/2 – KPSS ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),

Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

Avukat olarak yerleştirilen adayların Avukatlık Ruhsatnamesinin onaylı örneği.

Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

Sağlık Raporu (Asıl), (Devlet veya Üniversite Hastanelerinden ya da Aile Sağlığı Merkezlerinden),

11 Ocak 2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı; Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

6 adet vesikalık fotoğraf

Mal Bildirimi (İndirmek için tıklayınız.). (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

Güvenlik Soruşturması Formu bilgisayar ortamında, 2 nüsha, fotoğraf yapıştırılmış ve imzalanmış olarak doldurulacak.) (İndirmek için tıklayınız.).

kultur-ve-turizm-bakanligi-osym-atamalari.jpg

Belgelerin Teslim Edeceği Tarih ve Adresi

Adaylar belgelerini 28 Ocak 2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir.

Askerde Olan Adayların Başvuru Şekli

2021/2 merkezi yerleştirme işlemlerine katılarak Bakanlığa yerleştirilen ancak askerde olan veya asker sayılan adayların, son başvuru tarihine (28/01/2022) kadar, aşağıda yer verilen getirilmesi gereken belgeler ile birlikte askerde olduklarına dair “2. Form Dilekçe” sunmaları ve atanmalarına engel başka bir husus bulunmaması halinde, askerliklerinin bitiminin ardından, terhis belgeleri ile birlikte süresi içerisinde müracaatta bulunmaları halinde, atamaları yapılabilecektir.

Adaylar, askerlik görevini yaptıkları yerden alacakları, asker olduklarını ve muhtemel terhis tarihlerini belirten belgeyi de dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat: 0312 470 88 53- 88 54- 89 32- 88 50

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.