2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununu Kapsamında 1050 Kişinin Ataması Yapılacak

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununu Kapsamında 1050 Kişinin Ataması Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahiplerinin atamaları gerçekleşiyor.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununu kapsamında korunma ve bakım altında yetişen gençlerin atamasının yapılacağını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurmuştu.

Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 18 Ekim 2021-27 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını tamamlamışlardı.

2828 Atama Tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ile Devlet himayesi altında olan gençlerin ataması 3 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşecek.

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-1050-kisi-atama-yapacak.jpg

2828 Sayılı Kanun Atama Sonuçları

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek 1050 genç, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacak. Bu amaçla Devletin büyüttüğü çocuklar, Devlete hizmet etmek için yılda üç kez atama yapılıyor. Bu sayede gençler yaşadıkları sorunlardan bir nebzede olsa kurtulup ülkeye kazandırılmış oluyorlar.

2828 Sayılı Kanun Ataması Nasıl Yapılacak?

Kanun kapsamında yapılacak atamalar daha önce kılavuz gereği yapılan tercihler ve eğitim durumlarına uygun kadrolara atamaları yapılacak.

2828 Sayılı Kanun Kimleri Kapsar?

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu veya 3/7/2005 tarihli ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu uyarınca haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olup fasılalı olarak geçen yararlanma süreleri dâhil, iki yıldan az olmamak üzere ilgili Bakanlığın sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklardan reşit olduğu tarih itibarıyla bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden ve on sekiz yaşını doldurduğu ve korunma veya bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Bakanlığa başvuran kişiyi kapsar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.