Akşehir Belediyesi 17 Memur Alıyor

Akşehir Belediyesi 17 Memur Alıyor

Akşehir Belediye Başkanlığı yaptığı duyuruyla Devlet Memurları Kanunu’na tabi edilmek üzere Memur ve zabıta alacağını duyurdu. İlana başvurmak isteyen adaylar için gerekli müracaat koşulları, başvuru tarihi ve tüm detaylar haber

Akşehir Belediye Başkanlığı yaptığı duyuruyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere Memur ve zabıta alacağını duyurdu. İlana başvurmak isteyen adaylar için gerekli müracaat koşulları, başvuru tarihi ve tüm detaylar haberimizin devamında.

Akşehir Belediye Başkanlığı çıktığı ilana göre KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla 10 Memur ve 7 Zabıta Memuru olmak üzere toplam 17 memur alımı yapılacak.

Akşehir Belediyesi Personel Alımı

İlana çıkan Akşehir Belediye Başkanlığı alacağı memur alımına ilişkin adayların KPPS’den en az 60 puan almış olma şartı aranmakta.

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 29 Kasım 2021 ile 03 Aralık 2021 tarihleri arasında Meydan Mahallesi Cevdet Köksal Caddesi No:22 Akşehir KONYA adresindeki Akşehir Belediye Başkanlığı 1 nolu Ek Hizmet Binasında bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile müracaatlarını yapabileceklerdir.

aksehir-belediyesi-memur-alimi.jpg

Başvuru Şartları

 • Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

 • Adaylar Başvuru Formunu belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden veya www.aksehir.bel.tr internet adresinden temin ederek doldurduktan sonra imzalamak suretiyle BAŞVURU FORMUNA aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.
 • Nüfus cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi İdaremizce onaylanabilir)
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya noter onaylı sureti, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi İdaremizce onaylanabilir)
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • KPSS sonuç belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan Doğrulama Kodlu (barkotlu) Bilgisayar Çıktısı,
 • Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet biyometrik veya vesikalık fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
 • İstenilen kadrolar için sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, (aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi belediyemizce onaylanabilir)
 • Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi.(Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.