Alucra Belediyesi 6 Memur Alıyor

Alucra Belediyesi 6 Memur Alıyor

Alucra Belediye Başkanlığı, yaptığı duyuru ile Zabıta Memuru, İtfaiye Eri, Memur ve V.H.K.İ. alacağını duyurdu. Başvurmak isteyen adaylardan KPSS sınavından en az 50 Puan alma şartı aranıyor.

Alucra Belediye Başkanlığı, Genel İdari Hizmetler Sınıfına 1 Memur, 1 V.H.K.İ., 2 Zabıta Memuru ve 2 İtfaiye Eri olmak üzere toplam 6 kamu personeli alacak.

Adaylar başvurularını 13-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Alucra Belediyesi (Mesudiye Mah. Hürriyet Cad. No: 272 Alucra/Giresun) adresinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne müracaatlarını yapabileceklerdir.

ARANILAN NİTELİKLER

Memur : Adaylardan KPSS Türü KPSS P93 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Ön Lisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının İnşaat veya İnşaat Teknikerliği programlarının birinden mezun olmak,
 • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak.
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

V.H.K.İ. : Adaylardan KPSS Türü KPSS P3 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İş İdaresi ve İktisat veya İktisat programlarının birinden mezun olmak,
 • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak.

Zabıta Memuru: Adaylardan KPSS Türü KPSS P3 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Bilgisayar Bilimi veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğin programlarının birinden mezun olmak.

Zabıta Memuru: Adaylardan KPSS Türü KPSS P3 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya İş İdaresi ve İktisat programlarının birinden mezun olmak.

İtfaiye Eri: Adaylardan KPSS Türü KPSS P93 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Ön Lisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının Özel Güvenlik ve Koruma veya İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü programlarının birinden mezun olmak,
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

İtfaiye Eri: Adaylardan KPSS Türü KPSS P93 ve KPSS En az 55 puanı almış olmak,

 • Ön Lisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, programlarının birinden mezun olmak,
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru Formu Belediyenin https://www.alucra.bel.tr/internet adresinden temin edilecektir, Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.
a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
c) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
e) Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
g) 4 adet fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
i) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
j) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi.(Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları hariç olmak üzere belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar kurumumuza ibraz edilmesi gerekmektedir. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.)

SINAV YERİ

Tüm unvanlar için yazılı sınav 28 Ekim 2021 tarihinde, Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımı için uygulamalı sınav 29 Ekim 2021 tarihinde Alucra Belediyesi (Mesudiye Mah. Hürriyet Cad. No: 272 Alucra/Giresun) adresinde yapılacaktır.

Tüm sınavlar saat 10:00’da başlayacaktır. Yazılı ve uygulamalı sınavlar aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.