Büyükşehir Belediyesi 12 İtfaiye Eri Alacak

Büyükşehir Belediyesi 12 İtfaiye Eri Alacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel İdari Hizmetler Sınıfına İtfaiye Eri alacağını açıkladı. İtfaiye Eri olmak isteyen adaylar başvuruya ait tüm bilgilere haberimizde ulaşabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 27 Eylül 2021 ve 01 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurusunu alacağı 12 “İtfaiye Eri” alacağını duyurdu.

Başvurmak isteyen adaylardan istenilen belge ve aranan nitelikler ile birlikte istenilen öğrenim detayları şu şekilde olacak.

İtfaiye Eri: Adaylardan En Az KPSS Puanı 60 şartı aranmakla birlikte;

 • Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi veya İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Makine Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Meslek Yüksekokullarının Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 • İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.
 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde enaz 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN EVRAKLAR

Sınava girmek isteyen adaylar, www.kahramanmaras.bel.tr adresinde bulunan “Başvuru Formunu” indirerek doldurup imzalayacak ve aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi.
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir)
 • Yabancı okul mezunları için YÖK’ten alınacak denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.
 • Sürücü belgesinin aslı veya Belediyemizce onaylanmak üzere fotokopisi.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adet fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacaktır.)
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (E-devlet üzerinden alınabilir.)

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, yazılı ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 27/09/2021-01/10/2021 tarihleri arasında yukarıda sayılan belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Posta ve e-mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

SINAVIN YERİ VE TARİHİ

İtfaiye Eri kadroları için 25/10/2021-28/10/2021 tarihleri arasında yapılacak olan yazılı sınav Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Mehmet Akif Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 2 Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ adresinde, uygulamalı sınav ise İtfaiye Eğitim Merkezi (KABİTEM) Karacasu Mahallesi Dulkadiroğlu/ Kahramanmaraş adresinde yapılacaktır.

Yazılı ve uygulamalı sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.