Çalışma Bakanlığı Çalışma Uzman Yardımcısı Alımı

Çalışma Bakanlığı Çalışma Uzman Yardımcısı Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı 2021 Çalışma Uzman Yardımcısı Alım sınavı yapacak. Alıma başvuracak adaylarda aranan şartlar, istenecek belgeler ve başvuru tarihi haberimizde.

Çalışma Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. Başvurmak isteyen adaylar başvurularını 12 Ekim - 7 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Çalışma Bakanlığı Personel Alımı

Çalışma Bakanlığı alımını yapacağı Çalışma Uzman Yardımcısı sınavına ait başvurularını e Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

alisma-bakanligi-calisma-uzman-yardimcisi-alimi.jpg

Giriş Sınavına Katılma Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.
  • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
  • 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.
  • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı örneği.
  • Eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için).
  • Yabancı dil belgesi (Tabloda yabancı dil sınav puanı belirtilen gruplara başvuracak adaylar için).
  • Özgeçmiş.

Sınav Tarihi ve Yeri

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile sözlü sınavın yeri ve tarihleri Bakanlık resmi internet sayfasında (www.csgb.gov.tr/duyurular) ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Çalışma Uzman Yardımcısı Giriş Sınav İlanı İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum