Çanakkale Belediyesi Bünyesine 6 Zabıta Alımı Yapacak

Çanakkale Belediyesi Bünyesine 6 Zabıta Alımı Yapacak

Çanakkale Belediye Başkanlığı bünyesinde boş kadrolara açıktan atama yoluyla 6 zabıta memuru alınacağını açıkladı. Alıma dair detaylar haberimizde.

Çanakkale Belediyesi yaptığı ilan ile 6 zabıta memuru alınacağını duyurdu. İlana başvuracak adaylardan 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 puan almış olma şartı aranacak. Alınacak zabıta memurları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilecektir.

Zabıta Memuru Alımında Aranacak Öğrenim Bilgileri

KPSS P3 Puan Türüne Göre Başvuruda Bulunacak Adaylar İçin;

Yerel Yönetimler, İşletme / İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, İktisat, Kamu Yönetimi veya Spor Bilimleri Lisans programlarının birinden mezun olmak.

KPSS P93 Puan Türüne Göre Başvuruda Bulunacak Adaylar İçin;

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru İçin Adaylarda Aranacak Özel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

anakkale-belediyesi-personel-alimi.jpg

Başvuru Esnasında Adaylardan İstenilen Belgeler

Başvuru formu Belediyenin www.canakkale.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.

Başvuru Formu ve İlan Metni İçin Tıklayınız.

Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

Hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe, (Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

Başvuru Tarihi ve Adresi

Adaylar başvurularını 04-08 Nisan 2022 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No: 132 17100 ÇANAKKALE adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edilerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sınav Tarihi ve Adresi

Adaylar Sözlü ve uygulamalı sınava 17-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Lisans mezunları için 17 Mayıs 2022 günü saat 09:00’da Çanakkale Belediyesi Meclis Salonunda sözlü sınav, saat 14:00’ da Çanakkale Belediye Spor Merkezinde uygulamalı sınav yapılacaktır.

Ön lisans mezunları için 18 Mayıs 2022 tarihinde saat 09:00’da Çanakkale Belediyesi Meclis Salonunda sözlü sınav, saat 14:00’ da Çanakkale Belediyesi Spor Merkezinde uygulamalı sınav yapılacaktır.

Sözlü ve uygulamalı sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.