Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 45 Uzman Alıyor

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 45 Uzman Alıyor

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 45 Uzman Yardımcısı alacağını yaptığı duyuruyla ilan etti. İlana başvuracak adaylarda aranan şartlar başvuru tarihi ve daha fazlası haberimizde.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 45 kamu personeli alacağını açıkladı. Alıma başvurmak isteyen adaylar 01-15 Kasım 2021 tarihleri arasında www.sbb.gov.tr internet adresin üzerinden kayıtlarını yaptırabilirler.

Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı

45 Uzman Yardımcısı alacağını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, sınav girmek isteyen adayların aşağıda belirtilen evrakları www.sbb.gov.tr internet adresindeki Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından yüklemeleri gerekmekte.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesini,
  • KPSS sonuç belgesini,
  • YDS’den veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir dil sınavından alınan sonuç belgesini,
  • Kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişini,
  • 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğrafını, e) Askerlik durum beyanını (erkek adaylar için),
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartı / nüfus cüzdanı fotokopisini tarayarak sisteme yüklemeleri ve 01/11/2021 tarihinden itibaren 15 Kasım 2021 günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.

cumhurbaskanligi-strateji-ve-butce-baskanligi.jpg

Sınava Katılma Şartları

  • En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Maliye, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden veya yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının YÖK tarafından bu bölümlere denk kabul edilen bölümlerinden mezun olması,
  • Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01/01/1986 ve daha sonra doğmuş olmak),
  • İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması veya dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavda buna denk veya üstü puan almış olması gerekmektedir.
  • Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 06, 12, 13 Eylül 2020 veya 01, 07, 08 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, en az 70 puan almış olmak.

Yazılı Sınav Tarihi

Başvuruları kabul edilen adaylar 12 Aralık 2021 tarihinde saat:10:00’da Ankara’da yapılacaktır. Adayların sınava girecekleri adresler 03 Aralık 2021 tarihinden itibaren www.sbb.gov.tr internet adresinden duyurulacak, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

45 Uzman Yardımcısı Alımı Sınav Metni İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.