Devlet Hava Meydanları Müfettiş Yardımcısı Sınavı Yapıyor

Devlet Hava Meydanları Müfettiş Yardımcısı Sınavı Yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yaptığı ilan ile Müfettiş Yardımcısı alacağını açıkladı. Kimlerin başvurabileceği ve başvuru tarihi haberimizde.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 5 Müfettiş Yardımcısı alacak.

Devlet Hava Meydanları Personel Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü alım yapacağı Müfettiş Yardımcısını dört grup altında sınava alacak olup, birinci grup için 40 kişi, iki, üç ve dördüncü gruplar için ise her birine 20 kişi sınava davet edecektir.

Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

Giriş sınavı için başvurular 25 Ekim 2021 – 07 Kasım 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içinde (07 Kasım 2021 günü saat 23.59’a kadar) yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

dhmi-mufettis-aliyor.jpg

Başvuruda Yüklenecek Belgeler

 • Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesi,
 • Öz Geçmiş.

Aranan Özel Şartlar

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.
 • Yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
 • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak.
 • Sınavın açıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
 • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmamak,
 • Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak, 8- Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz bulunmak.

Alımı Yapılacak Personele Ait, Sayı ve Nitelikler

 • Birinci grup için 2 Kişi alınacak olup, Üniversitelerin Hukuk/ Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmak.
 • İkinci grup için 1 Kişi alınacak olup, Üniversitelerin Elektrik Elektronik/ Elektronik ve Haberleşme veya Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
 • Üçüncü grup için 1 Kişi alınacak olup, Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
 • Dördüncü grup için 1 Kişi alınacak olup, Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Sınav Yeri ve Tarihi

Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşacak olup yazılı sınav 4 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.