DSİ 70 Mühendis Alımı İçin İlana Çıktı

DSİ 70 Mühendis Alımı İçin İlana Çıktı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) yayınlamış olduğu ilan kapsamında 70 Mühendis alımı gerçekleştirecek. Alıma ilişkin merak edilen tüm hususlar haberimizde.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü boş bulunan kadrolar için 70 Mühendis alacak. DSİ, yazılı sınava girecek adayları belirlemek için başvuruda bulunan adaylar arasında en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar adayı yazılı sınav için davet edecek.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

dsi.jpg

Mühendis Giriş Sınavı İçin İstenen Belgeler

Uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylar başvuruda bulunurken çıktısını aldıkları Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sınav başvuru formunu imzalayarak, istenen belgelerler birlikte posta yoluyla en geç 18 Şubat 2022 tarihine kadar DSİ Personel Daire başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurum veya noterden onaylı sureti ya da yabancı üniversitelerden mezun olunması halinde Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesinin aslı veya onaylı sureti ve fotokopisi,

Geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuç belgesi,

Öz geçmiş,

3 Adet vesikalık fotoğraf.

Başvuru Tarihi ve Şekli Nedir

Adaylar başvurularını 17-28 Ocak 2022 tarihleri arasında https://personelalimi.dsi.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Sınav Tarihi ve Yeri

Sınav uygulamalı yapılacak olup, uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri, sınav yeri, saati ve tarihi 7 Şubat 2022 tarihine www.dsi.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.