Enerji Piyasası Kurumu Belirtti, yetiştirilecek personel alımı var kaç kişi?

Enerji Piyasası Kurumu Belirtti, yetiştirilecek personel alımı var kaç kişi?

Kontenjanlar; 2 kişilik 0-24 ay süreli yüksek lisans, 3 kişilik 0-12 ay süreli yüksek lisans ve 5 kişilik 0-24 ay süreli uluslararası stajlar için ayrılmıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 1974 tarihli yönetmelik doğrultusunda yurt dışı eğitim ve staj amacıyla toplam 10 çalışanına kontenjan tahsis etmiştir.

Enerji Piyasası Kurumu Belirtti, yetiştirilecek personel alımı var kaç kişi?

Bu kontenjanlar; 2 kişilik 0-24 ay süreli yüksek lisans, 3 kişilik 0-12 ay süreli yüksek lisans ve 5 kişilik 0-24 ay süreli uluslararası stajlar için ayrılmıştır. Yurt dışına gönderilecek adaylarda aranan şartlar arasında ilgili alanda dört yıllık üniversite mezunu olmak, son üç yılda disiplin cezası almamış olmak, askerlik durumu, yaş sınırlamaları, benzer eğitim almamış olmak, yeterli mesleki tecrübe, yüksek lisans için yabancı dilde belirlenen puanı almak ve sağlık durumu yer alır.

Ayrıca, yurt dışı eğitimine başvuracak personelin alacağı derslerin en az üçünün kurumun çalışma alanına yönelik olması ve birim amirinin onayı gerekmektedir. Başvurularda istenen belgeler yabancı dil belgesi, diploma, kabul belgesi ve e-Devlet üzerinden sağlanamayan diğer belgelerdir.

Başvurular elektronik ortamda e-Devlet üzerinden yapılacak, adaylar belirtilen kontenjanlar için başvurabilirler. Adaylar, belirlenen süre içinde başvurularını tamamlamalıdır. Seçim süreci, başvuru sayısına ve kurumsal ihtiyaçlara göre sınav veya seçme usulüyle gerçekleştirilecek, mülakat tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

Değerlendirme sonrası, eşit puan durumunda hizmet yılı, yabancı dil puanı ve üniversitenin sıralaması öncelikli kriterler olacak. Kontenjanların kullanımı Kurum Başkanı tarafından onaylanır, ve yurt dışı eğitimini tamamlayan personel ilgili belgeleri kuruma sunmakla yükümlüdür. Şartları sonradan taşımadığı anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

15.11.2023
31.05.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.