HAKİMLER VE SAVCILAR KURULU kamu işçi alımı Olacak

HAKİMLER VE SAVCILAR KURULU kamu işçi alımı Olacak

HAKİMLER VE SAVCILAR KURULU kamu işçi alımı Olacak

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, bünyesinde istihdam etmek üzere, 2022 KPSS puanıyla ve yarışma sınavı sonucuna dayanarak, toplam 27 sözleşmeli personel alacak. Bu kadrolar, 15 Büro Personeli ve 12 Destek Personeli (Hizmetli) olarak belirlenmiştir. Adayların başvurularını, 5 Şubat'tan 9 Şubat'a kadar, Hâkimler ve Savcılar Kurulu'nun resmi web sitesinden alınacak "İş Talep Formu" ile şahsen yapmaları gerekmektedir.

HAKİMLER VE SAVCILAR KURULU KAMU İŞÇİ ALIMI OLACAK

Büro Personeli için sınav, uygulama ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalıdır. KPSS puan sıralamasına göre seçilen 75 aday uygulama sınavına (klavye testi) davet edilecek, başarılı olanlar sözlü sınava çağrılacaktır. Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonu için ise, puan sıralamasına göre seçilen 60 aday doğrudan sözlü sınava girecektir.

Başvuruda bulunacak adayların Türk vatandaşı olması, belirli yaş şartlarını taşıması, ilgili eğitim düzeyine ve alanına sahip olması, kamu haklarından mahrum olmaması ve belirlenen KPSS puanını almış olması gerekmektedir. Ayrıca, adayların görevlerini yerine getirebilmelerine engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunlarının olmaması şarttır.

KAMU İŞÇİ ALIMI OLACAK

Başvuru için gerekli belgeler arasında, iş talep formu, eğitim belgeleri, KPSS sonuç belgesi ve diğer ilgili sertifikalar yer almaktadır. Uygulama ve sözlü sınavların sonuçları, Hâkimler ve Savcılar Kurulu'nun resmi web sitesi üzerinden ilan edilecek ve başarılı adaylar bu yolla bilgilendirilecektir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/hakimler-ve-savcilar-kurulu-kamu-isci-alimi.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.