HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Kamu İşçi Alımı Defterdarlık Uzman Yardımcısı

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Kamu İşçi Alımı Defterdarlık Uzman Yardımcısı

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Kamu İşçi Alımı Defterdarlık Uzman Yardımcısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra teşkilatında görev yapacak 400 Defterdarlık Uzman Yardımcısı pozisyonu için personel alacak.

Ankara'da 27 Nisan 2024'te yazılı ve ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav düzenlenecek. Adaylar, sınavla ilgili tüm bilgileri Kariyer Kapısı Platformu üzerinden takip edebilecekler.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI KAMU İŞÇİ ALIMI DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCISI

Adayların Türk vatandaşı olmaları, belirli yaş sınırlarına uymaları, ilgili lisans programlarından mezun olmaları ve KPSS'den en az 65 puan almaları gerekiyor. Başvurular 4 Mart ile 15 Mart 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

KAMU İŞÇİ ALIMI DEFTERDARLIK UZMAN YARDIMCISI

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, belirlenen kontenjanın 10 katı kadarı sınavın sözlü bölümüne davet edilecek. Sınavın yazılı bölümünde iktisat, maliye, hukuk ve muhasebe konularından sorular yer alacak. Sınav sonuçları ve sözlü sınav tarihleri Bakanlığın resmi web sitesi üzerinden duyurulacak.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/hazine-ve-maliye-bakanligi-kamu-isci-alimi-defterdarlik-uzman-yardimcisi.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.