Helal Akreditasyon Kurumu Sözlü Sınavla 3 Uzman Yardımcısı Alacak

Helal Akreditasyon Kurumu Sözlü Sınavla 3 Uzman Yardımcısı Alacak

Helal Akreditasyon Kurumu resmi sitesinden yayımlamış olduğu duyuru ile sözlü sınav yoluyla 3 Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Başvuru tarihleri, alım yapılacak unvanlar ve diğer detaylar haberimizde.

Helal Akreditasyon Kurumu 2 İlahiyat ve 1 Veterinerlik bölümünden olmak üzere toplamda 3 3 Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı alacak. Yapılacak alım sözlü sınav yoluyla gerçekleştirilecek olup, işe alınmaya hak kazanan adaylar Ankara’da görev yapacak.

Alımı yapılacak 2 İlahiyat Bölümü mezunu için 2020 ve 2021 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranacak olup, sözlü sınava 8 aday çağırılacak.

Alımı yapılacak 1 Veterinerlik Bölümü mezunu için 2020 ve 2021 yılı KPSS P1 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranacak olup, sözlü sınava 4 aday çağırılacak.
Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacak.

helal-akreditasyon-kurumu.jpg

Helal Akreditasyon Kurumu Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,

01/01/2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar),

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıda belirtilen puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 5 yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen öğrenim dalından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak (Belirtilen bölümler dışındaki bölümlerden veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için e-devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir),

Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Sınav Başvuru Tarihi, Şekli ve Yeri

Adaylar başvurularını 10 Ocak (10:00) – 11 Şubat 2022 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Helal Akreditasyon Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacak olup, şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir.

Uzman Yardımcısı Sınav Tarihi ve Yeri

Giriş sınavı Ankara’da yapılacaktır.

Giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylar ile giriş sınavının yeri ve tarihleri giriş sınavından en az 30 gün önce Kurumun resmi internet sayfasında (www.hak.gov.tr) üzerinden ilan edilecek olup, adaylar Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden de sınavlarına ilişkin bilgileri görüntüleyebilecektir. Ayrıca, adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü Sınav Konuları

Sözlü sınav adayların;

Mesleki konulara dair bilgi düzeyleri,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

Genel yetenek ve genel kültürü,

Bilimsel, teknolojik ve güncel gelişmelere açıklığı, yönlerinden (a) bendi için elli puan, (b) ila (e) bentlerinde yazılı özelliklerin her biri için onar puan üzerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, kurul başkan ve üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması şarttır.

Anlık haberlerden haberdar olmanızı kolaylaştıracak bir yolda sosyal medya ve cep uygulamamızı indirerek olacaktır. Aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz ve kolayca uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamu.isci.alimi.app

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum