Kamu Kurumları Binlerce Memur Alıyor

Kamu Kurumları Binlerce Memur Alıyor

Bir Çok Kamu Kurumu farklı unvanlarda binlerce memur alınacağını duyurdu. Peki, hangi kurum kaç memur alacak? Başvurular başladı mı? Kimler başvurabilir? Merak edilen tüm soruların cevabı haberimizde.

Yapılan duyuruya göre 9 kamu kurumu çok sayıda kamu personeli alacak. Alımı gerçekleştirecek kamu kurumlarının alacağı personel sayısı, başvuru tarihi ve unvan dağılımı açıklandı. İşte merak edilen kurumların yaptığı duyurular.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, fizyoterapist pozisyonunda 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonunda (aşçı, aşçı yardımcısı) ise 5.872 olmak üzere toplam 6132 sözleşmeli personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı, 800 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı ve 100 idari yargı hâkim adayı olmak üzere toplam 1000 kamu personeli alacak.

kamu-kurumuna-binlerce-memur-alimi.jpg

Adalet Bakanlığı Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Memur Alımı

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği yaptığı personel alım duyurusuna göre sınav ile belirlenecek 12 uzman yardımcısı ve bir idari memur personel alınacaktır.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Memur Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Öğretmen Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR üzerinden çıkmış olduğu ilan ile daimi 2 Okul Öncesi Öğretmen alımını sınav ile yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 18 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilirler.

Tarım ve Orman Bakanlığı Öğretmen Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Merkez Bankası Personel Alımı

Merkez Bankası bünyesinde 27 Teknisyen ve 25 Uzman Yardımcısı (Mühendis) alımı yapacak. İlana başvuracak adayların başvurularını 08 Ekim 2021 ile 01 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Merkez Bankası Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Personel Alımı

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İTKİB) yaptığı duyuruyla 9 Uzman Yardımcısı, 1 İdari Memur ve 2 Şoför olmak üzere toplam 12 kamu personeli alacak.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Detayları İçin Tıklayınız.

Rekabet Kurumu Personel Alımı

Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan ilan kapsamında üniversitelerin İktisadi ve İdari, Hukuk ve Bilişim Fakültelerinden mezun olan adaylar arasından yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamadan oluşan sınav sonucunda toplamda 60 Rekabet Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

Rekabet Kurumu Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alımı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı açıktan 10 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 3 Şoför ve 90 Zabıt Katibi olmak üzere toplam 103 personel alımı yapacak. Başvurular 07 -18 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Alımı

Çalışma Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. Başvurmak isteyen adaylar başvurularını 12 Ekim - 7 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuruyla 2 Büro Memuru, 9 Fen Bilgisi Öğretmeni-İlköğretim, 7 İngilizce Öğretmeni, 11 Matematik Öğretmeni-ortaöğretim, 4 Türkçe Öğretmeni, 7 Sosyal Bilgiler Öğretmeni-ortaöğretim ve 7 Rehber Öğretmen (Psikolojik Danışman) kamu personeli alacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu taşıma müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda 50 kişi otobüs şoförü, 5 kişi otopark görevlisi alınacağı duyurusunu yaptı. Görevlendirmenin daimi yapılacağı belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alım Detayları İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.