Kişisel Verileri Koruma Kurumu 10 Uzman Yardımcısı Alacak

Kişisel Verileri Koruma Kurumu 10 Uzman Yardımcısı Alacak

Kişisel Verileri Koruma Kurumu Genel İdari Hizmetleri sınıfına atamak üzere toplam 10 adet Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı alacak.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 2020 ve 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, 09 Ekim 2021 tarihinde yazılı sınav gerçekleştirip 10 adet Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı alacak.

Adaylar başvurularını 27 Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirebileceklerdir.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
 • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen puan türlerinden asgari 75 puan ve üzerinde puan almış olmak,
 • Kurumun kadro ve ihtiyaç durumuna göre;

1. En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden ya da denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSSP-4 grubu için),
2. En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden ya da sayılan fakültelerde yer alan denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSSP-33 ve KPSSP-38 grubu için),
3. En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin; mühendislik alanında elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, bilgisayar mühendisliği ve bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden ya da sayılan bölümlerin denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (KPSSP-3 grubu için),
ç) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen " Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) son beş yıl içerisinde en az 70 (yetmiş) puan almak veya dil yeterliliği bakımından veya buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için: www.osym.gov.tr),
d) 2021 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01 Ocak 1986 tarihinden sonra doğanlar)

YAZILI SINAV KONULARI

 • Genel Kültür (% 15),
 • Genel Yetenek (%15),
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve diğer düzenlemeler, kişisel verilerin korunması ile ilgili uluslararası mevzuat ve uygulamalar (%20)

SÖZLÜ SINAV KONULARI

 • Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,
 • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
 • Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
 • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
 • Genel yetenek ve genel kültürü,
 • Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,

SINAV GİRİŞ BELGELERİ

Adaylar için ayrıca sınav giriş belgesi düzenlenmeyecek olup adayların sınava fotoğraflı T.C. kimlik kartı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı ile gelmeleri gerekmektedir.

Sınav yeri (bina, sınav salon no ve sıra no) bilgileri en geç 08 Ekim 2021 tarihine kadar https://www.aybu.edu.tr/hukuk/ adresinde ilan edilecektir.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Yazılı sınav 09 Ekim 2021 tarihinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, 15 Temmuz Şehitleri ve/veya Milli İrade Yerleşkelerinde (Etlik/Ankara) gerçekleştirilecek olup, sınav salonu ve saati https://www.aybu.edu.tr/hukuk/ adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgesi (Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı; kimlik kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) olması gerekmektedir.

Sınavın başlamasından önceki son 10 dakikadan itibaren binaya aday girişi kabul edilmeyecektir.

SINAV ÜCRETİ

Sınava giriş ücreti olan 75,00 TL (Yetmişbeş), yazılı sınava katılmaya hak kazananlar tarafından, https://www.aybu.edu.tr/hukuk/ adresinde ilan edilecek tarihler arasında, üniversite tarafından bildirilecek banka hesabına yatırılacak olup, sınav ücretini süresinde yatırmayanlar sınava katılmaya hak kazanamayacak, sınav ücretini yatırmasına rağmen herhangi bir sebeple sınava katılmayanların ücretleri üniversite tarafından kendilerine iade edilmeyecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.