KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ bildiriyor Yeni Kamu İşçileri Alınacak

KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ bildiriyor Yeni Kamu İşçileri Alınacak

KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ bildiriyor Yeni Kamu İşçileri Alınacak

Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde, Üniversite merkez ve taşra teşkilatında toplam 46 adet sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BİLDİRİYOR YENİ KAMU İŞÇİLERİ ALINACAK

Başvuracak adaylarda aranan genel şartlar şunlardır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak, ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 50 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak,

Haklarında yapılacak olan arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası (a/2) bendi ile eklenen hükümlere uygun olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (terhis, tecilli veya muaf olmak), İlana çıkılan bütün pozisyonlarda başvuran adaylar için görevi ile ilgili her türlü cihaz ve aleti kullanabilir olmak, Görevini yerine getirmesine engel teşkil edecek herhangi bir sağlık engeli bulunmamak.

YENİ KAMU İŞÇİLERİ ALINACAK

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; tabloda belirtilen puan türünden en az 50 ve üzerinde KPSS puanı almış olan adaylar tercih sıralamasına göre ilan edilen unvanların adedi kadar asıl ve asıl aday sayısının 5 katı kadar da yedek aday belirlenecektir.

Başvuru: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 25.01.2024-08.02.2024 tarihleri arasında alınacaktır. Şahsen başvuru alınmayacak olup posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlana dair açıklamalara adaylar Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi resmi internet sayfası https://www.osmaniye.edu.tr adresinden veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden ulaşabilecektir.

Başvuru Kılavuzu: https://kamuiscialimi.com/d/file/korkut-ata-universitesi-bildiriyor-yeni-kamu-iscileri-alinacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kamuiscialimi.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.